Poronin

Willa Anna nad Porońcem to dla nas wyjątkowy obiekt hotelarski. Po raz pierwszy odwiedziliśmy ją w 2014 roku. Był to jednak zbyt krótki pobyt, aby móc obiektywnie ocenić jakość  wykonywanych w nej usług. Pozostało w nas jednak dobre wrażenie po pobycie u Pani Ani i jej córki Katarzyny.

Kolejną wizytę w Willi Annie nad Porońcem w Poroninie „zaliczyliśmy” dwukrotnie w 2015 roku. Postanowiliśmy wówczas zorganizować w tym obiekcie nasze przyjęcie weselne w styczniu 2016 roku. To właśnie przez pryzmat organizacji noclegów dla gości weselnych oraz organizacji przyjęcia chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi wrażeniami.

Rozpocznijmy od tego, że na wybór tego obiektu na zorganizowanie przyjęcia wpłynęła serdeczna i przyjazna atmosfera płynąca od właścicieli. Od samego początku właścicielki nie próbowały przejąć inicjatywy nad naszym pomysłem. W pełni dostosowały się do naszej wizji przyjęcia oraz służyły pomocą i dobrą radą. Obsługa z wyrozumieniem podchodziła do naszych opóźnień i często pomagała nam w rozwiązaniu organizacyjnych problemów.

Willa Anna nad Porońcem znajduje się w Poroninie przy głównej drodze w kierunku Bukowiny Tatrzańskiej. Cały obiekt zbudowany jest w stylu góralskim. Składa się z części prywatnej, w której mieszkają właściciele oraz części przeznaczonej pod usługi hotelarskie. Część przeznaczona dla turystów składa się z kilku poziomów, w skład których wchodzi część mieszkalna czyli pokoje, jadalnia z kuchnią oraz sala na imprezy.

Willa posiada pokoje 1, 2 lub kilku osobowe z łazienkami. Wszystkie w bardzo klimatycznym drewnianym wykończeniu. Pokoje wyposażone są w podstawowe urządzenia potrzebne do wypoczynku: TV, czajnik, lodówkę, a łazienki w ręczniki. W całym obiekcie dostępna jest darmowa sieć WI-FI.  

Stylowo umeblowana jadalnia sąsiaduje z kuchnią, w której na tradycyjnej kuchni kaflowej przygotowywane są bardzo smaczne posiłki. W jadalni wystawiona jest gablota z trofeami zdobytymi przez wnuczkę właścicielki w narciarstwie zjazdowym.

Poniżej jadalni znajduje się sala z kominkiem, barem, światłami dyskotekowymi, dużym telewizorem LCD, piłkażykami . Sala wyposażona jest również w osobną toaletę.

Po obiekcie wskazane jest poruszanie się w kapciach. Dlatego w korytarzu każdy z pokoi posiada własną szafkę na buty. Dzięki temu panuje swojska atmosfera. Cały budynek jest monitorowany.

W obrębie willi znajduje się bezpłatny parking z miejscem na autokar, plac zabaw, grill oraz altana.

Z naszych obserwacji wynika, że Willa Anna nad Porońcem posiada swoich stałych bywalców z terenu całego kraju. Ozdobą obiektu jest sympatyczny jamnik o imieniu Sonia.

Dla nas najważniejsze było zadowolenie gości weselnych. Po powrocie do domu i opadnięciu emocji na spokojnie pytaliśmy ich o wrażenia z pobytu w Willi Anna nad Porońcem. Każdy chwalił bardzo smaczne dania, które mieli okazję tu skosztować. Szczególnie wspominają kwaśnicę. Padały stwierdzenia, że znana Pani z telewizji, ucząca gotować innych powinna uczyć się od kucharki pracującej w tym obiekcie. Nikt nie narzekał na niewyspanie. Dobrym rozwiązaniem jak mówili było połączenie przyjęcia i noclegu w jednym budynku.

Kończąc chcielibyśmy ma łamach naszej strony oraz facebooka podziękować właścicielom i obsłudze Willi Anna nad Porońcem w Poroninie, za udostępnienie obiektu i profesjonalną pomoc w organizacji dnia tak dla nas ważnego. Dziękujemy również za dobre słowo i życzliwość z jaką dawno się nie spotkaliśmy. Dziękujemy.