Berlin

Przed wyjazdem do stolicy naszych zachodnich sąsiadów szukaliśmy niedrogiego noclegu w centrum Berlina. Przeglądając różne strony internetowe natrafiliśmy na sieć hotelową pod nazwą A&O, znajdującą się na terenie Niemiec, Austrii, Czech oraz Holandii.

Przy pomocy strony internetowej zarezerwowaliśmy nocleg w pokoju dwuosobowym z łazienką w hostelu A&O Berlin Hauptbahnhof, znajdującym się zaledwie 500 metrów od ścisłego centrum miasta.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pomimo lokalizacji w centrum Berlina hostel znajduje się w spokojniej dzielnicy.

Hostel to potężny blok, na którego tyłach znajduje się równie duży płatny parking. Po zameldowaniu się otrzymuje się nr z miejscem parkingowym.

Na parterze w przestronnym holu znajdują się: recepcja, bar, lobby, sala telewizyjna, mini plac zabaw dla dzieci, stół bilardowy, automaty z napojami. Wszystko urządzone bardzo praktycznie, co pomaga w odpoczynku po podróży.

Pomimo tego, że nie mówimy po niemiecku nie mieliśmy problemu z dogadaniem się z obsługą. Z każdą spotkaną osobą porozumiewaliśmy się w języku angielskim.

Do poruszania się w pionie służą dwie windy. Ciasne korytarze utrudniają wyminięcie się dwóm osobom z walizkami.

Pokój jaki otrzymaliśmy zgadzał się z rezerwacją. Posiadał łazienkę, podwójne łóżko, telewizor, szafkę oraz stolik z krzesełkami. Za wadę można uznać ciasne pomieszczenie pokoju oraz stosunkowo mały telewizor zwieszony pod sufitem, co utrudnia oglądanie telewizji. Widok za oknem również nie powalał na kolana – z naszego pokoju było widać część parkingu oraz ścianę kolejnego bloku. Wi-Fi dostępne jest na terenie całego obiektu.

Po jednej dobie spędzonej w hostelu A&O Berlin Hauptbahnhof możemy powiedzieć, że nie warto zwracać uwagi na mankamenty techniczne trapiące ten obiekt – liczy się atmosfera tam panująca, dobra cena oraz lokalizacja. Być może przy dłuższym pobycie zaczęły by nam przeszkadzać, ale przy kilkudniowym nie stanowią one problemu.

Niewielkie pieniądze jakie przeznaczycie za nocleg w centrum Berlina w tym hostelu będą dobrze ulokowanymi środkami.